Hardware Resources  |  SKU: P13-3.5-HMP  |  Barcode: 843512060311
Hardware Resources - 3-1/2'' W x 3-1/2'' D x 35-1/2'' H Hard Maple Footed Square Post - Unfinished
Color/Finish: Unfinished
Unfinished
Most products available to ship within 24-48 hours.
However, some larger items or specialty parts could take longer to ship.
Description
  • Individually wrapped to control moisture content
  • Multiple wood species available
  • A quick sanding and it''s ready for paint or stain
  • 1-Year Warranty
  • Hardware Resources
Resources
Specifications
SKU: P13-3.5-HMP
Alt SKU: HR-P13-3.5-HMP
Model: Hre-p13-3-5-hmp
UPC: 843512060311
Finish: Unfinished
Finish Group: No Finish
Width: 3.5 in
Height: 35.5 in
Depth: 3.5 in
Weight: 8.91 lbs
Ship Length: 5 in
Ship Width: 5 in
Ship Height: 37 in