Jeffrey Alexander  |  SKU: 177-128SN  |  Barcode: 843512078309
Jeffrey Alexander - 128 mm Center-to-Center Satin Nickel Square Boswell Cabinet Pull - Satin Nickel
Color/Finish: Satin Nickel
Satin Nickel
Most products available to ship within 24-48 hours.
However, some larger items or specialty parts could take longer to ship.
Description
  • Perfect for Kitchens, Baths, Closets, and Furniture
  • Individually wrapped to protect the product from damage
  • Two 1'' and two 1-3/4'' breakaway screws included
  • Lifetime Warranty
  • Features higher hand clearance - great for Universal Design and Aging in Place
  • See, touch and feel first! Order a free sample of this pull!
  • Two 8-32 x 1'' and two Break-away Screws (Included)
Resources
Specifications
SKU: 177-128SN
UPC: 843512078309
Collection: Boswell
Finish: Satin Nickel
Finish Group: Nickel Tones
Width: 0.5 in
Height: 1.06 in
Extends: 1.06 in
Weight: 0.23 lbs
Ship Length: 7 in
Ship Width: 2 in
Ship Height: 7 in
Ship Weight: 0.53 lbs
Length: 5.56 in